primaria vasluicj vssafirdeliciosulzmbvascar logo cu sloganpancarprodconfectiisigla RadicalGrupObiectiv logo RGBvrnaquavas colorgoscomsiglasilvermall logologo kiss fm fara alb 1

Danubius Galaţi – HC Vaslui 29-44 PDF Print E-mail
Written by Administrator
Saturday, 26 March 2016 10:54

galati hc vaslui

HC Vaslui a obţinut trei puncte importante pentru play-out, învingând ultima clasată, Danubius Galaţi, la o diferenţă de 15 goluri. Gazdele au contat doar în primele zece minute, perioadă când au şi condus pe tabelă, scor 5-4, după care vasluienii s-au instalat la cârma jocului. După primul sfert, oaspeţii aveau deja patru goluri avans, scor 11-7. Cu o serie de cinci goluri consecutive, handbaliştii pregătiţi de Sandu Iacob s-au dus la zece goluri în faţa gălăţenilor, 23-13, diferenţă păstrată până la pauză, 24-14. Pentru vasluieni au marcat G. Bujor (9), Polocoser (5), Sandu Mihai (4), M. Bujor (4), Soare (4), Hagiu (4), Cotinghiu (4), Barac (3), Hrimiuc (3), Anton (2) şi Moldovanu (2).

Last Updated on Saturday, 26 March 2016 11:37

Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.